fbpx

Nowy Rok, nowa Ja? Jak odhaczyć postanowienia noworoczne?

Przed nami 365 dni, które mogą odmienić Twoje życie. 365 pustych kartek do zapisania, tak jak chcesz. Czyż to nie jest ekscytująca perspektywa? 

Więc, jak to się dzieje, że tak często zapominamy o naszych postanowieniach noworocznych już w lutym? Że te wielkie plany, przygotowania, ekscytacja kończą się powrotem do starych nawyków i efektem jojo?

Co się dzieje, że w końcu i tak myślisz, że jesteś beznadziejna i na pewno jest z Tobą coś nie tak, skoro innym udaje się odhaczyć postanowienia noworoczne, a Tobie jak zwykle nie! 

Kluczem jest zrozumienie, że Nowy Rok niczego nie zmieni! Nowy tydzień, nowy dzień, nowy jadłospis, nowa książka, one też niczego nie zmienią. Dopóki Ty nie zmienisz swojego podejścia i nastawienia! I dopóki nie zrozumiesz, jak ta zmiana działa i jakie jej konsekwencje się pojawią.

Co zrobić, żeby tym razem odhaczyć postanowienia noworoczne?

Przygotowałam dla Ciebie sześć punktów, które pomogą Ci tym razem odhaczyć postanowienia noworoczne. Gwarantuję Ci, że jeśli popracujesz z nimi na poważnie to ten rok będzie dla Ciebie przełomem!

Weź odpowiedzialność za swoje życie

Pierwszy krok to uświadomienie sobie, że masz absolutny wpływ na swoje zdrowie, wygląd i samopoczucie. Bo są nawyki, które wspierają Twoje zdrowsze życie i są takie, które Cię od niego skutecznie oddalają. Ale to Ty decydujesz, które z nich wybierzesz. W każdej sytuacji masz wybór i możesz zdecydować, co zrobisz!

Dlatego weź w końcu za siebie odpowiedzialność. Skończ z szukaniem wymówek i zrzucaniem winy na okoliczności. Bo przecież zawsze możesz wypić szklankę wody rano, zjeść jeden kawałek tortu na imprezie, zamiast dwóch, zjeść mniejszą paczkę chipsów przed serialem, poczytać książkę zamiast gapić się w telefon, pomyśleć o czymś wspierającym, zaplanować swoje cele, zamiast żyć życiem innych ludzi.

To jest prostsze, niż myślisz!

I, gdy zastanowisz się przez chwilę to zauważysz, że tu naprawdę nie ma miejsca na żadną wymówkę.

Dlatego weź za siebie odpowiedzialność. Kreuj swoją rzeczywistość. Działaj. Wyciągaj wnioski. Nie poddawaj się!

Określ swój cel

Zdaję sobie sprawę, że jedno z najczęstszych postanowień noworocznych to redukcja wagi. Dla mnie to dobry punkt wyjścia, ale nie cel sam w sobie. Nie chcę, żebyś stała się niewolnicą wagi czy cudownych diet. Chcę, żebyś była zdrowa i żyła pełnią życia!

Dlatego, niech Twoim celem będzie poprawa samopoczucia, eliminacja dokuczliwych objawów (wiecznego zmęczenia, irytacji, opuchnięcia, wypadających włosów, obniżonego nastroju), poprawa wyników badań. A redukcja wagi niech będzie przyjemnym skutkiem ubocznym.

Zastanów się, jak ten spadek wagi polepszy Twój stan zdrowia?
I jak ten lepszy stan zdrowia pomoże Ci rozwijać relacje w swoim życiu, pozytywnie wpływać na świat, dawać sobie i innym więcej radości?

Gdy szczerze odpowiesz sobie na te pytania, będziesz prawdziwie zmotywowana do schudnięcia i utrzymania wagi. Ale też Twoja waga przestanie być centrum Twojego wszechświata. Uwolnisz się od presji, bo będziesz wiedziała, że za tym wszystkim jest coś więcej, niż tylko cyferki.

Bądź dla siebie dobra

Twoje dolegliwości i aktualna waga nie wzięły się z księżyca i nie znikną magicznie, gdy będziesz słodko spała. Musisz mieć świadomość, że do miejsca w którym jesteś doprowadziły Cię m.in. Twoje nawyki pielęgnowane latami.

Słodycze, uleganie zachciankom i namowom, słodkie napoje, za mało wody, za dużo kalorii, niedobory składników odżywczych, to, do czego służyło jedzenie w Twoim domu (nagroda/kara, okazywanie uczuć), nieregularne posiłki, za mało ruchu, itd.

Coś, co pielęgnowałaś latami nie zniknie z dnia na dzień. Nie przestawisz organizmu, jak zegarka, tylko dlatego, że masz swoje postanowienia noworoczne. Twoje ciało musi się przyzwyczaić i dostosować. Dlatego daj sobie czas! 

Doceniaj siebie za każdy krok w kierunku zdrowszego życia. Nie porównuj się do innych, bo to nie jest wyścig! I bądź gotowa na bunt, który prędzej czy później się pojawi. 

Dbaj o swoje zasoby

Silna motywacja na początku daje Ci prawdziwego kopa i napędza do działania. Wtedy wszystko wydaje się proste i ekscytujące. Wstawanie 30 minut wcześniej, proszę bardzo. Szykowanie uroczych lunchboxów wieczorem, nie ma problemu. Wyjście na spacer, zamiast oglądania serialu, łatwizna!

Ale obie wiemy, że z czasem ta ekscytacja mija. I pojawia się coraz więcej wymówek.

To dlatego, że motywacja to nie wszystko. Potrzebujesz mieć też siłę, żeby te zmiany wprowadzić w życie, musisz widzieć, że przynoszą Ci one jakieś korzyści. Dlatego po pierwsze dbaj o swoje zasoby. Zastanów się, co dodaje Ci energii do działania, a co Ci ją odbiera. Ogranicz ilość zmian, im mniej tym lepiej i skuteczniej. I codziennie wypisuj swoje sukcesy, które osiągnęłaś danego dnia, nawet te najmniejsze!

Zajmij się podstawami

Na ile różnych sposobów musisz usłyszeć, że trzeba pić więcej wody, ograniczyć słodycze i więcej się ruszać? Wiem, że marzysz o czarodziejskiej różdżce, błyskawicznym rozwiązaniu, magicznym suplemencie, który sam spali Twoją tkankę tłuszczową.

Niestety, nic takiego nie istnieje!

Jeśli naprawdę chcesz schudnąć i poczuć się lepiej, zmień swój aktualny sposób życia, który doprowadził Cię do miejsca w którym jesteś. Na stałe!

Nie trać energii i zdrowia na testowanie modnych nowości. Zajmij się po prostu podstawami – zrób badania, zacznij pić więcej wody, więcej się ruszaj, dobrze komponuj swoje posiłki, jedz regularnie, pamiętaj o śniadaniach, nie podjadaj, dbaj o swój sen, pracuj z emocjami. Od razu poczujesz różnicę!

Pobierz bezpłatne materiały

DIAGNOSTYKA TARCZYCY - lista badań

Zrób badania i znajdź źródło swoich dolegliwości!

.

Daj sobie pomóc

Wiem, że ta droga do zdrowia, sprawności fizycznej, wymarzonej sylwetki, równowagi i akceptacji może być wyzwaniem. I, że często okazuje się, że jest wyboista i kręta, i zwyczajnie wymagająca. Ale pamiętaj, że nie musisz iść przez nią sama. Chętnie będę Ci towarzyszyć podczas tego spaceru i wspierać w robieniu kolejnych kroków. Jeśli jesteś gotowa, zapraszam Cię na konsultację!

Pobierz bezpłatne materiały

DIAGNOSTYKA TARCZYCY - lista badań

Zrób badania i znajdź źródło swoich dolegliwości!

.