O mnie

Nazywam się Dorota, jestem mamą i dietetykiem. Zdrowe odżywianie jest dla mnie ważne, bo widzę jak wpływa na mnie, moje córki, bliskich i osoby z którymi współpracuję. Widzę, że gdy zaczynamy jeść zdrowiej i uważniej to uparte kilogramy znikają, lepiej się czujemy, skóra ładniej wygląda, nie boli nas brzuch i nie potrzebujemy regenerować się poobiednią drzemką. A kiedy tak samo karmimy nasze dzieci, to nagle mniej chorują i nie muszą brać antybiotyków, są spokojniejsze, łatwiej im się skoncentrować, lepiej śpią i regenerują się w nocy.

U mnie pierwsze poważne zmiany zaczęły się, gdy byłam w pierwszej ciąży. To wtedy bardziej dotarło do mnie, że to co jem jest ważne. Pewnie dlatego, że dbałam już nie tylko o siebie, ale też o moją córkę. Zaczęłam czytać etykiety i przestałam kupować produkty, które miały w swoim składzie cukier albo podejrzane substancje, przestałam jeść produkty przetworzone, zaczęłam jeść więcej warzyw. Gdy zaczęłam rozszerzać dietę mojej córki, zauważyłam, że najchętniej sięgała po to, co było na moim talerzu. Wtedy przestałam się oszukiwać, że będzie jadła zdrowe babeczki bananowe, gdy ja zajadam ciasto czekoladowe. Zrozumiałam, że jeśli chcę, żeby moja córka jadła zdrowo, muszę być dla niej przykładem do naśladowania. Zaczęłam więc wprowadzać kolejne zmiany w swojej diecie, bo wiedziałam, że moja córka pójdzie moim śladem. Teraz króluje u nas dieta roślinna z miejscem na jajka, jogurty naturalne, które uwielbiają moje córki i kozie sery, które uwielbiam ja. Staram się tak komponować nasze menu, żeby było w nim jak najwięcej produktów, które porządnie wzmocnią i odżywią nasze ciała, a nie tylko dostarczą kalorie czy zaspokoją głód. Nad tym samym pracuję z moimi klientkami.

Wiem, że zmiana sposobu odżywiania może wydawać ci się trudna i nieosiągalna. Możesz nie wiedzieć jak to zorganizować i od czego zacząć. Co jeść i co gotować, żeby było smacznie, zdrowo i szybko. Dlatego z chęcią pomogę ci to wszystko ogarnąć, tak, żeby zdrowe odżywianie stało się twoją codziennością, a także codziennością twoich dzieci.

Zapraszam cię na konsultacje indywidualne, szkolenia online i warsztaty stacjonarne. Tematy, w których najczęściej pomagam to zdrowe odchudzanie, detoks cukrowy, dieta wegetariańska, odpowiednie żywienie w chorobach tarczycy, wzmacnianie odporności dzieci poprzez odpowiednie żywienie. Możesz też u mnie poczytać ciekawe artykuły i ebooki oraz pobrać przykładowe jadłospisy. Znajdziesz w nich praktyczne wskazówki jak zaplanować pełnowartościowe menu dla swojej rodziny, jak planować zakupy oraz szybkie i zdrowe przepisy, które przypadną do gustu całej rodzinie.

Pamiętaj, że to co ty jesz, będzie też jadło twoje dziecko. Dlatego zmiana twojego sposobu odżywiania na zdrowszy jest bardzo ważna, a ja jestem tu po to żeby ci w tym pomóc. Zapraszam.

Jeśli potrzebujesz pomocy we wprowadzeniu zdrowej i zbilansowanej diety, zapraszam cię na konsultację.