fbpx

Jak systematycznie planować posiłki?

Super, że w ogóle chcesz planować swoje posiłki! Bo to jeden z tych nawyków, który niezauważalnie odmienia to, co i jak jesz!  Zaczynasz od planowania śniadań, a nagle jesz więcej warzyw, pijesz więcej wody, wybierasz owoce zamiast słodyczy, a na mieście jesz wege burgery zamiast tych mięsnych. I to oczywiście od razu przekłada się na Twoje zdrowie, wygląd i samopoczucie.

Systematyczne planowanie posiłków zaczyna się już w chwili, w której podejmujesz decyzję, że chcesz to robić. Teraz, za tą decyzją, musi pójść działanie. To działanie ukorzeni Twój nowy nawyk i pozwoli mu się rozrosnąć. Dlatego nie możesz go odpuścić! Ale bądź też w tym wszystkim dla siebie łagodna i wyrozumiała. Bo każda zmiana jest wymagająca. I nie będę Ci tutaj ściemniać, że tak nie jest! Na początku będziesz musiała dać jej sporo swojego czasu i zaangażowania! Ale to inwestycja, która szybko Ci się zwróci!

Jak systematycznie planować posiłki?

Krok 1 - Kim chcesz się stać?

Wiem, że ten pierwszy krok brzmi trochę górnolotnie, ale jeśli chcesz skutecznie wprowadzić nawyk planowania posiłków, musi on pomagać Ci budować Twoje wymarzone życie. Wtedy będziesz działać systematycznie, nawet gdy pojawią się trudności. Dlatego tak ważne jest żebyś odpowiedziała sobie na pytanie, kim chcesz być? Jak ma wyglądać Twoje życie? Czy chcesz stać się osobą, która je zdrowiej, tryska energią i pięknie wygląda? To wyobraź to sobie bardzo dokładnie. Zobacz, co jesz na śniadanie, co wybierasz do jedzenia na mieście, jak spędzasz wieczory. Zastanów się, jak planowanie posiłków Ci w tym pomoże.

Krok 2 - Kiedy zaczynasz?

Nie odkładaj tej decyzji. Już teraz zarezerwuj w swoim kalendarzu czas na planowanie posiłków. Wybierz ten dzień tygodnia, który będzie pasował Ci najbardziej. Bo to Ty jesteś tutaj najważniejsza i planowanie posiłków ma Ci pomagać, a nie przeszkadzać. Od razu ustaw sobie przypomnienia w telefonie. I miej pewność, że gdy nadejdzie czas planowania posiłków, kartka i długopis będą już na Ciebie czekać. 

Krok 3 - Od czego zaczniesz?

Nie musisz wszystkiego planować od razu. Niech pierwsze tygodnie będą dla Ciebie super łatwe do ogarnięcia. Pamiętaj, że najpierw pracujesz nad wyrobieniem nawyku. Na początek możesz zaplanować tylko swoje śniadania na kilka dni do przodu. A jeśli szukasz śniadaniowych inspiracji to w moim bezpłatnym ebooku ‘Śniadania do pokochania’ znajdziesz aż 21 przepisów. Jestem pewna, że jest wśród nich śniadanie, które podbije Twoje podniebienie.

śniadania do pokochania
.

Krok 4 - Działaj w grupie

Siła zobowiązania jest ogromna. Musisz przyznać, że gdy coś komuś obiecasz to robisz wszystko, żeby się z tego wywiązać. Prawda? Dlatego zacznij działać z siostrą czy z przyjaciółką. Będziesz miała większą motywację do nieodpuszczania i zainspirujesz kogoś do zmian na zdrowsze.

Krok 5 - Świętowanie

Po każdym, absolutnie każdym, zaplanowaniu swoich posiłków, zrób dla siebie coś, co sprawi Ci przyjemność. Niech nawyk planowania posiłków będzie dla Ciebie przyjemny i satysfakcjonujący!

Co dalej?

Po prostu zacznij! Weź kartkę i długopis, i zaplanuj swoje posiłki na najbliższe trzy dni.

Działaj! To coś do czego zawsze będę Cię namawiać! Nie odpuszczaj, bo tylko dzięki temu zmienisz to, co Ci nie odpowiada.

A tutaj mam coś jeszcze dla Ciebie!

Możesz zacząć od zaplanowania tylko swoich śniadań na najbliższe dni. To już będzie olbrzymi krok! Przecież nie musisz robić wszystkiego od razu. Pobierz bezpłatnego ebooka ‘Śniadania do pokochania’ i działaj! 

śniadania do pokochania
.