fbpx

Jak schudnąć skutecznie i zdrowo?

Jeśli właśnie teraz zastanawiasz się jak w końcu schudnąć to mam dla Ciebie rozwiązanie. Koniecznie czytaj dalej! 

Zacznę od tego, że żeby schudnąć skutecznie i zdrowo, potrzebujesz przynajmniej dwóch elementów. Po pierwsze odpowiednio dobranego deficytu kalorycznego (i nie dopuszczenie do jakichkolwiek niedoborów jakościowych – Twój organizm musi być porządnie odżywiony, żeby redukcja wagi była efektywna!), a po drugie wypracowania zdrowych nawyków, które zapewnią Ci trwały efekt i wolność wyboru, tego co będziesz jadła (nie chcę, żebyś jadła z kartki!).

Dorzuciłabym do tego jeszcze komfort zmiany. Moje Klientki nie czują głodu czy frustracji podczas odchudzania. Moje Klientki mają zapewnione na maksa wspierające warunki – odpowiedni plan żywienia i suplementacji dopasowany do ich życia, odpowiednio dobrany deficyt kaloryczny oraz wsparcie zawsze, gdy go potrzebują. Wówczas szybko widzą pierwsze efekty, a to jeszcze mocniej nakręca je do działania. Po prostu szybciej uczą się zdrowszych nawyków, które zostają już z nimi na zawsze. A to, jak pewnie się domyślasz sprawia, że ich nowa sylwetka też już z nimi zostaje!

Jak schudnąć skutecznie i zdrowo?

Ok, to w takim razie, jakie nawyki pomogą Ci nie tylko w odchudzaniu, ale przede wszystkim w utrzymaniu wymarzonej wagi i w poprawie codziennego samopoczucia.

Zacznij regularnie jeść posiłki

Regularne posiłki pomogą Ci zwyciężyć z wiecznym podjadaniem, rzucaniem się na słodycze przy każdej okazji czy w wieczornych napadach głodu. Ale nie tylko! Dodadzą Ci energii, a Twoja siła woli będzie zdecydowanie mocniejsza. Do tego podkręcają metabolizm i sprzyjają spalaniu tkanki tłuszczowej.

Jedz warzywa do każdego posiłku

Warzywa są źródłem witamin, minerałów, antyoksydantów, fitozwiązków oraz błonnika. Sprzyjają odchudzaniu, bo pomagają zadbać o pracę całego przewodu pokarmowego, wypełniają żołądek, odżwiają organizm (więc Twoje komórki są najedzone i nie krzyczą cięgle ‘jeść, jeść!), podkręcają metabolizm.

Pamiętaj o białku

Białko jest kluczowym składnikiem przy odchudzaniu. Jego odpowiednia ilość w każdym posiłku sprawi, że nie będzie Cię ciągnęło do słodyczy, będziesz dłużej najedzona, Twoja skóra stanie się sprężysta i napięta, będziesz chudła z tkanki tłuszczowej, a nie z mięśni (to jest bardzo ważne!) i zdecydowanie szybciej osiągniesz swój cel.

Pij odpowiednią ilość wody

Odpowiednia ilość wody umożliwia prawidłowe funkcjonowanie Twojego organizmu, w tym efektywną redukcję wagi. Woda jest też potrzebna do oczyszczania z toksyn, które są uwalniane podczas spalania tkanki tłuszczowej. A także do poprawy wchłaniania składników odżywczych.

Nie pomijaj śniadań

Pomijanie czy odwlekanie śniadania powoduje przejście organizmu w tryb oszczędzania, a to oznacza spowolnienie metabolizmu i magazynowanie tkanki tłuszczowej na ‘czarną godzinę’. Spada też poziom Twojej energii i silnej woli, więc jest duże prawdopodobieństwo, że skusisz się na pięknie wyglądającą słodką bułkę po drodze do pracy. A wieczorem wyrównasz te brakujące kalorie ze śniadania i to z nawiązką.

Wysypiaj się!

Już nie jedne badania pokazują, że osoby, które nie dosypiają zdecydowanie częściej sięgają po wysokokaloryczne przekąski w ciągu dnia, są non stop głodne i brakuje im energii. Liczy się nie tylko ilość snu, ale także jego jakość.

Rusz się!

Aktywność fizyczna jest bardzo ważna, ale warto ją wprowadzać stopniowo. Zacznij od zwiększenia takiej aktywności codziennej – dłuższy spacer z psem, zaparkowanie kawałek dalej, żeby móc się chociaż chwilę przejść, podczas serialu zrób kilka ćwiczeń. Bo intensywne treningi wprowadzone z marszu, często zamiast podkręcić metabolizm, jeszcze bardziej go rozregulowują. 

Co dalej?

Jeśli zastanawiasz się jak w końcu schudnąć to właśnie dostałaś konkretne kroki do zrobienia! Pamiętaj jednak, że wypracowanie tych nawyków wymaga czasu. Tutaj naprawdę nie ma zmiłuj się. Jeśli do tej pory żyłaś kilkanaście lat w konkretny sposób to potrzebujesz chwili, żeby wprowadzić zmiany. 

Ale zapewniam Cię, że gdy zaczniesz działać, zapewnisz sobie odpowiednie warunki, dzięki którym szybko zauważysz efekty, to wypracowanie zdrowszych nawyków będzie zdecydowanie łatwiejsze i przyjemniejsze! Widzę to u moich Klientek praktycznie codziennie!

Jeśli też chcesz się o tym przekonać to zapraszam Cię na konsultację diagnostyczną. 

A tutaj mam coś jeszcze dla Ciebie!

.