fbpx

7 sygnałów, że zdrowy i spokojny detoks jest Ci potrzebny

Prawda jest taka, że Twoje ciało potrafi samo zrobić sobie porządny detoks i robi go codziennie. Ma do tego doskonale przygotowane narządy – wątrobę, nerki, skórę czy płuca oraz mechanizmy, dzięki którym przekształca zanieczyszczenia w mniej szkodliwe związki, które jest w stanie bez problemu wydalić.

ALE! Prawda jest też taka, że żyjesz bardzo intensywnie i toksyny dopadają Cię na każdym kroku. Jesteś w stałej gotowości – telefony, maile, tysiące informacji. Nie wysypiasz się, stres czai się na każdym kroku. Do tego dochodzą jeszcze wszystkie zanieczyszczenia – z jedzenia, wody, powietrza, leków, kosmetyków, preparatów do paznokci. Musisz przyznać, że jest tego  całkiem sporo!

Dlatego każda z nas potrzebuje czasami zdrowego detoksu. Żeby wspomóc ciało w oczyszczaniu i regeneracji, ale też, żeby się zresetować i wrócić na zdrowsze tory. Po urlopie czy po wymagającym okresie w życiu czy w pracy.

Możesz zacząć od prostych koktajli, które pomogą Ci łagodnie oczyścić organizm. Sprawdź pięć przepisów, które dla Ciebie przygotowałam.

.

Sprawdź też, czy Twoje ciało nie wysyła Ci jasnych sygnałów, że detoks jest Ci potrzebny bardziej niż myślisz.

7 znaków, że detoks jest Ci potrzebny

Rano wstajesz zmęczona

Rano wstajesz zmęczona, mimo że spałaś te 7-8 godzin. Noc nie daje Ci odpoczynku i regeneracji. Często się wybudzasz między 1 a 3 w nocy. Rano masz podkrążone oczy i ciężko Ci się zebrać do działania.

Twoja cera jest matowa i pozbawiona blasku

Gdy patrzysz w lustro widzisz cienie pod oczami, oczy pozbawione blasku, wypryski, przebarwienia, matową skórę. Do tego jeszcze być może wypadają Ci włosy albo są totalnie wysuszone. 

Ciągle czujesz się zmęczona

Ciężko jest mieć energię, gdy organizm stale musi pracować na najwyższych obrotach, żeby poradzić sobie z nadmiarem toksyn. Nie ma czasu na regenerację, przestaje reagować na hormony, zwłaszcza insulinę i leptynę. Ma niedobory witamin i składników mineralnych, jest totalnie osłabiony.

Masz zmienne nastroje, problemy z koncentracją i pamięcią

Toksyny rozregulowują hormony, napędzają zachcianki i powodują niedobory witamin i substancji mineralnych, w szczególności magnezu. To sprawia, że układ nerwowy nie działa tak, jak powinien, co powoduje Twój kiepski nastrój i samopoczucie.

Częściej i dłużej chorujesz

Im więcej toksyn w organizmie, tym gorsze działanie Twojej flory bakteryjnej, która jest odpowiedzialna za prawidłowo działający układ odpornościowy. Jednocześnie umożliwia to łatwiejszy rozwój wszelkich patogenów żyjących i trafiających do Twojego ciała. Niedobór witamin i substancji mineralnych, których jesz za mało i dodatkowo tracisz je na trawienie cukru, nie ułatwia sprawy. Dlatego łapiesz każde przeziębienie, z którym masz styczność i trudniej jest ci wyzdrowieć.

Nie możesz schudnąć

Część toksyn, które nie są regularnie usuwane z organizmu, kumuluje się w tkance tłuszczowej. To prowadzi do rozregulowania całego układu hormonalnego. Twoje ciało przestaje reagować na leptynę, hormon, który informuje o sytości. Dlatego jesz znacznie więcej niż potrzebujesz. Nadmiar cukru obciąża wątrobę i sprawia, że każda jego nadwyżka jest przekształcana w tłuszcz. A to w konsekwencji prowadzi do otyłości i innych poważnych chorób.

Czujesz się napuchnięta i ociężała

To efekt zatrzymywania wody w organizmie, która nie może być sprawnie wykorzystana w organizmie i z niego wydalana. To prowadzi do zachwiania równowagi kwasowo-zasadowej i rozregulowuje całe ciało.

Co możesz zrobić od razu?

Całkiem sporo! Skorzystaj z poniższych sposobów, które już teraz pomogą Ci chociaż trochę oczyścić organizm.

  • W ciągu dnia pij, małymi łykami, więcej ciepłej wody i ziołowych herbat.
  • Jak najmocniej ogranicz cukier i słodycze – miej pod ręką zdrowe przekąski. Świetnie sprawdzą się migdały, jabłko z masłem orzechowym, surowa marchewka.
  • Poruszaj się. Joga albo spacer pomogą Ci się odstresować, wyciszyć i spocić. A oprócz tego ruszą energię w Twoim ciele. A im lepiej ona krąży, tym sprawniej są usuwane toksyny.

Możesz też zacząć od regularnego picia oczyszczających koktajli!

.